Vyhľadávanie

Tiché hotelové a kancelárske vysávače na koberce

Nilfisk GD 930 tichý vysávač pre hotely, kancelárie

Nilfisk GD 930

Kód tovaru: 9055301030
Tichý vysávač pre hotely, kancelárie
prietok vzduchu:
2100 l/min
podtlak:
230 mBar
prívodný kábel:
15 m
objem prachového vrecka:
15 l
hlučnosť:
53 dB(A)
Nilfisk GD 930 S2 PANTHER kobercový vysávač do kancelárie

Nilfisk GD 930 S2 PANTHER

Kód tovaru: 9055340010
Kobercový vysávač do kancelárie
prietok vzduchu:
1440/2100 l/min
podtlak:
230 mBar
prívodný kábel:
15 m
objem prachového vrecka:
15 l
hlučnosť:
45/53 dB(A)
Viper DSU10 tichý vysávač na koberce v kanceláriach,  pre hotely

Viper DSU10

Kód tovaru: 50000266
Tichý vysávač na koberce v kanceláriach, pre hotely
prietok vzduchu:
1834 l/min
podtlak:
220 mBar
prívodný kábel:
8 m
objem prachového vrecka:
10 l
hlučnosť:
65 dB(A)
Viper DSU12 tichý vysávač na koberce v kanceláriach,  pre hotely

Viper DSU12

Kód tovaru: 50000270
Tichý vysávač na koberce v kanceláriach, pre hotely
prietok vzduchu:
1834 l/min
podtlak:
220 mBar
prívodný kábel:
8 m
objem prachového vrecka:
12 l
hlučnosť:
65 dB(A)
Nilfisk Alto Saltix 10 kancelársky vysávač

Nilfisk Alto Saltix 10

Kód tovaru: 107402787
Kancelársky vysávač
prietok vzduchu:
1920 l/min
podtlak:
230 mBar
objem odpadovej nádoby:
10 l
objem prachového vrecka:
8 l
hlučnosť:
50 dB(A)
Nilfisk GD 5 Back chrbtový vysávač

Nilfisk GD 5 Back

Kód tovaru: 107410450
Chrbtový vysávač
prietok vzduchu:
2220 l/min
podtlak:
235 mBar
prívodný kábel:
15 m
objem prachového vrecka:
5 l
hlučnosť:
59 dB(A)
Nilfisk GD 10 Back vysávač na chrbát

Nilfisk GD 10 Back

Kód tovaru: 107410453
Vysávač na chrbát
prietok vzduchu:
2400 l/min
podtlak:
235 mBar
prívodný kábel:
15 m
objem prachového vrecka:
10 l
hlučnosť:
59 dB(A)

Použitie

Tiché vysávače s vysokou saciou silou zaručujú kvalitné použitie na miestach, ktoré si vyžadujú každodenné nasadenie. S malými rozmermi a ľahkou manipuláciou hotelový vysávač hravo zvládne kobercové plochy v ubytovacích jednotkách, penziónoch, izbách v hoteli, škole. Je užitočný pomocník do malej i veľkej kancelárie, kde je potrebné časté udržiavanie poriadku.

Pár slov, ktoré vám pomôžu pri výbere správneho vysávača

Koľko wattov?

Asi práve preto, že kvalitu vysávačov v obchode nespoznáte, operujú mnohí výrobcovia a aj predajcovia s počtami wattov (úspešne, lebo to na kupujúcich zaberá). Bohužiaľ rovnica čím vyšší výkon motora, tým vyššia účinnosť vysávania, má jeden „malý háčik“. Tým je konštrukcia kobercovej hubice a konštrukcia tela vysávača. To sú veci, ktoré keď prehliadnete nedosiahnete uspokojujúci výsledok ani pri tom najvyššom výkone motora.

Počet filtrov nerozhoduje

Predajným lákadlom je i počet filtrov (v zmysle: čím viac, tým lepšie), a hlavne prítomnosť HEPA filtra ako dôkaz, že si vysávač hravo poradí s
čiastočkami najjemnejšieho prachu, ktorý sa už do miestnosti viac nevráti. Je už menej známe, že do počtu filtrov sa počítajú i jednotlivé vrstvy prachového filtra (vrecka), ktoré môžu byť dvoj- i trojvrstvové (počet filtrov tak hneď poskočí). Použité filtračné materiály sú nepochybne srdcom každého vysávača. Záleží však nielen na ich účinnosti, ale aj na ich uložení a konštrukcii tela vysávača. Vzduch, ktorý nesie prach, musí pri prechode filtrami prekonávať značný odpor. V prípade akejkoľvek, čo i len malej netesnosti si nájde cestu najmenšieho odporu. Netesnosti, ktoré opäť len sotva spoznáte, sa tak podieľajú na veľkom úniku prachových častíc späť do miestnosti. Toto samozrejme platí i pre HEPA filtre, ku ktorým sa vo všeobecnosti viaže vysoká účinnosť zachytávania prachových častíc. Podmienkou využitia vysokej účinnosti filtra je opäť tesnosť filtra vo vysávači.

Výber vysávača

Pre dobrú prácu vysávača sú rozhodujúce dve veci:
1. Konštrukcia kobercovej alebo podlahovej hubice či rotačnej kefy . Tvar sacej hubice musí zaistiť jej dobré prisatie na koberec a rozloženie sacieho výkonu po celej šírke hubice.
2. Sací výkon – rozhodujúci je výkon, ktorý je odmeraný a udávaný pre kobercovú hubicu (kefu). Niektorí výrobcovia ale udávajú sací výkon odmeraný na vstupe do tela vysávača, alebo vôbec neuvádzajú, kde bol sací výkon odmeraný. Takýto údaj je potom zavádzajúci, lebo sací výkon sa prechodom cez hubicu, trubky a hadicu znižuje.

Ďalšie užitočné informácie

• Rotačné kefy ( elektrické, turbo ) zvyšujú oproti klasickým hubiciam účinnosť vysávania prachu a nečistôt z kobercov. Ich použitie na tvrdých podlahách je však zbytočné. Tu lepšie poslúžia klasické hubice.
• Papierový prachový filter (vrecko) slúži ako prvý filter vysávača a zadržiava hrubé nečistoty i jemné prachové častice. Za papierovým filtrom nasledujú filtre pred a (spravidla) za motorom, ktoré sa starajú o čistotu vzduchu vychádzajúceho z vysávača. Vrstvy papierového filtra ( spravidla dve alebo tri ) sa započítavajú do celkovej filtrácie vysávača. Schopnosť vysávača zadržiavať prach však nestojí iba na počte filtrov. Podieľa sa na nej (či už pozitívne alebo negatívne) konštrukčná tesnosť prístroja.
• Vysávače, ktoré zachytávajú prach a nečistoty do vody, majú oproti klasickým vždy nižší sací výkon (aby sa predišlo nasávaniu vody do motora). Nutná je dôkladná údržba po každom použití, aby sa predišlo prípadnému riziku množenia mikroorganizmov vo vnútri prístroja a ich vyfukovaniu do miestnosti.
• Pri vysávačoch bez vrecka ( s cyklónovou jednotkou či bez ), kde sa nečistoty ukladajú do odpadovej nádoby, musíte počítať so zhoršenou manipuláciou pri ich vyprázdňovaní. Deti, alergici či astmatici by tieto nádoby nemali vôbec vyprázdňovať!
• Malé, tzv. kompaktné (a stojanové) vysávače s menším objemom prachového filtra sú vhodné pre použitie v menších bytoch, prípadne ako druhý vysávač vo veľkých bytoch. Počínajú si dobre pri tvrdých podlahách, no pri kobercoch sa s klasickými nedajú príliš porovnávať.
• Do priestorov, kde prevažujú koberce, sú najvhodnejšie klasické vysávače s odpovedajúcim výkonom a s veľkou kapacitou prachového vrecka.
• Robotické vysávače, ktoré samy „snoria“ po miestnosti sa možno javia ako praktické, vysávanie pomocou veľkého podlahového vysávača však nenahradia. Ich účinnosť je veľmi sporná a v testoch mali prijateľný výkon iba veľmi drahé modely.

Ako dosiahnuť najlepší výsledok pri vysávaní?

• Čím rovnomernejšie a pomalšie budete viesť kobercovú hubicu, tým viac nečistôt môže vysávač povysávať. To isté miesto prejdite niekoľkokrát, aby sa do vnútra vysávača dostali aj hlbšie usadené nečistoty.
• Počas vysávania je dobré otvoriť okná, aby sa poletujúce prachové čiastočky dostali von.
• Pri vysávaní by ste mali byť vzpriamení tak, aby ste predišli bolestiam chrbta. Výhodou sú teleskopické trubice, ktoré umožňujú rôzne nastavenia dĺžky.
• Ak sa sacia hubica prisáva k podkladu a je treba dosť veľa sily na jej pohyb, znížte sací výkon. I v takomto prípade bude kvalitný vysávač vysávať dobre a efektívne.

Údržba vysávača

• Hneď, ako je papierový prachový filter ( vrecko ) plný, vymeňte ho. Nečakajte až dovtedy, kým vysávač nebude poriadne „ťahať“.
• Ak vysávate jemný prach (napr. po stavebných úpravách), vrecko vymeňte ihneď bez ohľadu na jeho naplnenie.
• Používajte iba výrobcom odporúčané prachové vrecká.
• Filtre pred a za motorom vymieňajte ( prípadne čistite, ak je to možné) včas. Pri výmene použite opäť filtre, ktoré odporúča výrobca.
• Pravidelne kontrolujte a čistite sacie hubice či rotačné kefy od nečistôt, aby zbytočne neupchávali sacie trysky.

Cenné detaily

Plastové trubice sú síce ľahšie, no hliníkové či z pochrómovanej ocele sú oveľa pevnejšie a teda i dlhšie vydržia. Overte si i počet a typy dodávaných nástavcov: malá hubica – na záclony a vankúše; veľká – na radiátory; sacia prachovka sú nutné minimum.
To, čo si určite vyskúšajte priamo v obchode, je jednoduchosť obsluhy. Pri rozhodovaní sa o kúpe si kľudne vysávač otvorte a skúste si i výmenu prachového vrecka. Niektoré modely si vyžadujú čistenie prachovej nádoby, či filtra po každom použití. Vysávač by mal byť ľahko ovládateľný, jeho ovládacie prvky tiež a mal by sa dať regulovať jeho výkon. Tiež je dobré, ak je po obvode tela vysávača pogumovaný pás, ktorý chráni vysávač, ako aj zariadenie bytu pred poškodením.
Čistiace stroje Vysokotlakové čističe Priemyselné vysávače Podlahové čistiace stroje Upratovanie Zvolen VILTECH s.r.o. Zvolen Čistenie fasády